Hej,
w załączeniu wymiary dla dwóch mieszkań, ale mi chodzi o to mniejsze, tj. 32_7
Ten skan wydaje się masakryczny, ale może Ty coś z tego rozumiesz:)
Jak bym chciała może tą kuchnię przenieść, żeby wydzielić sypialnię… nie wiem czy da radę na tym metrażu, ale może coś się da:)
Jak więcej info będzie potrzeba to daj znać,
dzięki, pozdrawiam,
Kinga

Hej Kingo,
potencjał z wydzieleniem pokoju zamykanego jest bardzo niewielki (a wg przepisów go nie ma). W załączniku wysyłam szkic z wydzielonym pokojem, malutkim pokojem ogólnym i minimalną kuchnią. Salon powinien mieć 16m2 wg przepisów (teraz mamy 13m2), pokój wydzielony musi mieć minimum chyba 8m2 – w tej wersji ma 6m2. Moim zdaniem wszystko będzie zrobione na minimum. Nie ma też za bardzo miejsca na szafę w przedpokoju, teraz nie zmieści się wymiarowa, tylko płytsza o około 5 cm – żeby było wygodne wejście do mieszkania. Może lepiej tylko optycznie wydzielić miejsce na łóżko i komodę – np. niską ścianką na h= 90cm? Nie będzie takiej klaustrofobii i przy odbiorze budynku nie będzie zagrożenia, że zamarudzą i każą zburzyć ściankę.
W kuchnię musiałbym się wgryźć – na pierwszy rzut okna można doprowadzić odpływ do zlewozmywaka bo pion jest w pobliżu, wentylację do okapu też,
Pozdrawiam:)