Witam,

Szukamy z żoną i synem ( ma 8 lat) nowego mieszkania. Znaleźliśmy dwa, które odpowiadają nam ze względu na lokalizację i wielkość. Mamy na ich temat własne przemyślenia ale potrzebujemy jeszcze opinii fachowca. Żona często pracuje w domu więc musi mieć gdzieś biurko na laptopa. W weekendy często gotujemy razem z przyjaciółmi i potrzebujemy stołu dla minimum 6 osób.

W łazience chcielibyśmy zmieścić prysznic i wannę i tu wydaje nam się że mieszkanie w Solo nie ma takiej możliwości. Prosimy o Pani opinię.

z poważaniem,
Tomasz S.

Witam!

Obydwa mieszkania są na 4 piętrze i mają bardzo podobny układ funkcjonalny, po wejściu mijamy sypianie i łazienkę by dojść do salonu z aneksem kuchennym. Mieszkanie w Solo 11 ma dodatkowo wydzieloną „garderobę”.
Mieszkanie w Kurkowa 14 jest większe o około 5 m od mieszkania w SOLO 11 co przy takim metrażu jest zauważalną różnicą.
Oba mieszkania mają wygodne sypialnie dla Państwa i syna.
W Solo 11 minusem jest to, że sypialnie usytuowane są od strony zachodniej a salon z aneksem kuchennym od strony wschodniej. W salonie będzie słońce jedynie w godzinach porannych.
W Kurkowej 14 sypialnie są od północy a salon od zachodu z widokiem na rzekę co jest tu zdecydowanym atutem. Miejsce do pracy dla żony znajdzie się w obu mieszaniach w salonie, w Kurkowej 14 opcjonalnie mogło by być również w sypialni.
Stół dla sześciu osób zmieści się w obu salonach. Jeśli często spotykacie się Państwo ze znajomymi i razem gotujecie wygodniejszy będzie jednak salon z aneksem kuchennym w Kurkowej 14 jest on większy i przez to że jest symetryczny daje więcej możliwości aranżacji wnętrza. W obu mieszkaniach należałoby też rozbudować kuchnię o dodatkowe szafki i blat roboczy.
Co do prysznica i wanny w łazience mają Państwo rację. W Solo 11 można by przenieść pralkę do kuchni, dobrać małą umywalkę lub/i małą wannę i próbować zmieścić prysznic w Kurkowej 14 widać od razu, że nie będzie problemu z jego dodaniem.
Podsumowując, oba mieszkania mogą spełnić Państwa oczekiwania mieszkanie w Kurkowej 14 wygrywa ze względu na układ odnośnie stron świata, salon z widokiem na rzekę oraz większą łazienkę.
Mam nadzieję, że moje uwagi pomogą w podjęciu decyzji. Pozdrawiam.

pozdrawiam

Sylwia