Witam Pani Sylwio

zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania jako substytutu domu – stąd też poszukiwany metraż ok 100m2. Czy mogłaby pani swoim fachowym okiem ocenić 2 załączone rzuty mieszkań w inwestycji „malowniczy zaułek” w Wysokiej k. Wrocławia? Jedno mieszkanie jest skrajne a jedno w środkowej części bloku.

z góry bardzo dziękujemy !

pozdrawiamy,

Ania i Michał

Witam Pani Anno

Poniżej przesyłam nasze spostrzeżenia odnośnie obu lokali:

Tak jak Państwo wspomnieli, mieszkanie 3B jest mieszkaniem zlokalizowanym pomiędzy innymi lokalami więc będzie wymagało mniej energii do ogrzewania zimą. Mieszkanie 4B jest za to dodatkowo doświetlone z południowego wschodu, przez co będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Rozkład pomieszczeń jest zaprojektowany poprawnie chociaż pokoje na poddaszu (co może być niezbyt atrakcyjne jeżeli byłyby przeznaczone dla dzieci) będą nasłonecznione tylko rano.

Pokój 15,36m2 na parterze może pełnić funkcję Państwa sypialni, gabinetu lub pokoju gościnnego, chociaż w przypadku wykorzystania go na sypialnię, niezbyt wygodna do codziennego użytku będzie pobliska łazienka.

Atutem obu kuchni jest miejsce na duży blat roboczy. Kuchnia w aneksie kuchennym mieszkania 4B ma mniejsze możliwości jeżeli chodzi o aranżację ze względu na okno nad blatem. Możliwość zastosowania wysokiej zabudowy meblowej z AGD istnieje tu tylko od strony łazienki i przy wyjściu na balkon. Minusem obu łazienek jest to, że na wprost wejścia mamy zaplanowaną miskę ustępową.

Dużym atutem mieszkań jest wygodny taras i balkon zlokalizowane od strony południowo-zachodniej.

 

pozdrawiam

Sylwia