Hej!

powstała nowa realizacja loftowa we Wrocławiu — Nowa Papiernia. Cenowo nie wygląda tragicznie:) Co o niej myślisz? Szukam fajnego mieszkania dla swojej rodziny (2+ dwójka dorastających dzieci, których pokój chciałbym w przyszłości zamienić na pokój gościnny albo siłownię). Czy kupno tego lokalu ma sens?

link do mieszkania

Hej,

przydałyby się przynajmniej orientacyjne wymiary, bo często deweloperzy przeskalowują wyposażenie, żeby było wrażenie, że mieszkanie jest większe i więcej się w nim mieści. Ale kilka uwag – jak zwykle, znajdę:)

Dużym plusem mieszkania jest to, że jest rozkładowe, tzn, że ma okna z dwóch stron świata. Brakuje jednak wydzielonego miejsca na hol wejściowy. Tutaj od razu właściwie wchodzi się do salonu i jadalni. Rzadko spotykam się z takim rozwiązaniem – zazwyczaj projektując unikamy takiego przenikania się funkcji prywatnej i wejściowej. Jak zobaczyłam pierwszy raz ten rzut pomyślałam, że jest to wyjście na balkon:)
Pokój dzienny jest całkiem ustawny i ładnie można go zaaranżować – wydzielone są dwie strefy jadalni i wypoczynku, co bardzo fajnie porządkuje komunikację. Kuchnia wygląda prawidłowo, chociaż jak na prawie 100m mieszkanie jest dosyć mała. Na pewno brakowało będzie wygodnych blatów roboczych. Najbardziej moim zdaniem przy takim metrażu brakuje jednak drugiej łazienki. Wyobraźcie sobie, jakie kolejki będą rano do łazienki, gdy wszyscy wychodzicie do pracy i dzieci do szkoły o tej samej porze. To duży mankament tego mieszkania. Brakuje też miejsca na prysznic – sama wanna jest ok., można ją zrobić z ładnym panelem prysznicowym, ale mimo wszystko znowu – przy takim metrażu powinno znaleźć się miejsce także na osobny prysznic.
Dosyć karkołomny jest słup w sypialni. Aranżacyjnie trudno będzie zrobić z tego coś ładnego. W sypialni brakuje także miejsca na głęboką wygodną szafę – szkoda, że drzwi są tak blisko prawej strony. Taras jest całkiem duży, ale niestety ciemny – usytuowany jest od północy, czyli właściwie nie będzie tam bezpośredniego dostępu słońca, poza wczesnymi godzinami porannymi i o zachodzie. Za to taras z drugiej strony będzie bardzo ciepły i przyjemny w użytkowaniu:) Podsumowując: na pierwszy rzut oka mieszkanie wydaje się być w porządku ,ale przy głębszej analizie wychodzi coraz więcej minusów, a jedyną moim zdaniem zaletą jest to, że ma trzy pokoje i każdy będzie miał swoją prywatną przestrzeń – pozostałe pomieszczenia prezentują się gorzej. Jeszcze małe podsumowanie:

WADY:

 • brak strefy wejściowej, od razu wchodzi się do jadalni
 • mało blatów roboczych w kuchni
 • słup w środku sypialni
 • mało miejsca na garderobę w sypialni
 • brak drugiej łazienki lub chociaż wc
 • brak garderoby wejściowej – taka mała szafa jak jest teraz zmieści może 4 kurtki i maksymalnie 4 pary butów. Pozostałe buty będą stały w jadalni

ZALETY:

 • trzy pokoje
 • osobna kuchnia, czyli taka jak szukaliście:)
 • duży taras
 • ustawny salon
 • miejsce na duży stół w jadalni
 • jasne przestronne pomieszczenia

Sylwia