Pani Sylwio,
piszę, ponieważ jestem zainteresowana wraz z mężem zakupem mieszkania. Zawsze marzyło nam się mieszkanie dwupoziomowe w centrum Wrocławia. Bardzo interesująca wydała się nam oferta www.rezydencjapiasek.pl. Mieszkanie miało by być przeznaczone dla czterech osób, dla nas oraz naszych dzieci: 15-letniego syna oraz 10-letniej córki. Co Pani sądzi o tym układzie? Proszę o opinię, Pozdrawiam Agata

Witam,
wydaje mi się, że mieszkanie ma ciekawie i funkcjonalnie rozwiązany układ wewnętrzny. Dosyć spora przestrzeń pojawia się w holu wejściowym, która płynnie przechodzi w strefę salonu. Przestrzeń tę można śmiało przeznaczyć, m.in. na garderobę. Dodatkowe meble można wprowadzić, także pod schodami, ciekawie i spójnie tworząc indywidualną formę wnętrza. Sporym walorem tego mieszkania jest także ustawny salon i taras. Całkiem poprawnie jest rozwiązana kuchnia, chociaż zlewozmywak nie powinien być tak blisko narożnika, gdyż utrudnia to wykorzystanie szafki pod nim na wygodną nerkę lub kosz narożny. Jeśli woleliby Państwo mieć kuchnię bardziej otwartą na salon, można zrezygnować z części ścianki działowej.
Łazienka na parterze, jak na tak dużą powierzchnię mieszkania, jest niestety ciasna a prysznic utrudnia dostęp do pralki.
Sypialnia, prezentuje się w porządku. Schowane łóżko, zapewnia większą intymności.
Przechodząc na piętro mieszkania widzimy spory hol, co umożliwia ciekawą aranżację przestrzeni. Jeżeli chodzi o łazienkę, nie trafiona jest lokalizacja muszli toaletowej, która widoczna jest najpierwszym planie przy wejściu do pomieszczenia. Podejrzewam, że ze względu na piony kanalizacji sanitarnej, nie ma za dużo możliwości zmiany tego układu. Ułożenie wanny jest w porządku, skraca nam optycznie długie pomieszczenie. Może by Państwo chcieli wprowadzić jeszcze prysznic? Można go połączyć z wanną, dzięki czemu będzie bardziej funkcjonalna. Pokoje na piętrze są niestety mało ustawne – nieregularne kształty pomieszczeń utrudnią ich zaaranżowanie, jednak przy umiejętnym podjeściu do projektu funkjconalnego, można wykorzystać ich nietypowe formy do uzyskania ciekawego, oryginalnego wnętrza.
pozdrawiam
Sylwia Dymek