Witam serdecznie,
piszę do Pani z prośbą o opinię funkcjonalności i rozkładu mieszkania, na zakup którego prawdopodobnie będę się razem moją żoną decydował. Przeznaczone będzie dla nas i naszej 5 letniej córki. Wcześniej oglądnęliśmy szereg różnych ofert, jednakże to wydało się nam najbardziej interesujące. Podoba nam się, że ciekawie dzieli mieszkanie na strefę pokoi oraz salonu z kuchnią. To, co nam trochę przeszkadza, to dosyć ciasny korytarz. Czy dało by się go powiększyć? Zastanawialiśmy się czy nie dało by się przesunąć w inne miejsce pokoju przeznaczonego na garderobę, a w zamian wprowadzić miejsce na gabinet? Co Pani o tym sądzi? Pozdrawiam, Artur

Witam Panie Arturze,
faktycznie, mieszkanie wyraźnie dzieli strefę dzienną i nocną, co nadaje większego komfortu oraz intymności mieszkańcom.
Na pierwszy rzut oka, korytarz rzeczywiście wydaje się dosyć wąski. To, co budzi moje wątpliwości to fakt, że projekt nie przewiduje ustawienia szafy na odzież wierzchnią bliżej drzwi. Pomieszczenie na garderobę zmusza do dłuższego przejścia, co nie jest zbyt wygodne. Polecałabym pomniejszenie sypialni oraz pokoju córki po przez wyrównanie ścian do linii łazienki. Nowopowstałą ścianę można by było wtedy ciekawie zaaranżować wieszakami oraz półkami, lub wprowadzić całe zabudowy meblowe. Przy wyborze tej drugiej opcji, polecałabym zastosować lustrzane fronty meblowe, co optycznie powiększy przestrzeń. Dzięki wprowadzeniu szeregu szaf na ścianie, można zrezygnować z pierwotnego ustawienia garderoby i wykorzystać to pomieszczenie na środki czystości. Aby uniknąć wrażenia długiego korytarza wejściowego, można także przeanalizowanie możliwość wyburzenia ścianek działowych dzielących kuchnię oraz garderobę od salonu. Dzięki takiemu zabiegowi, zyskają Państwo większą przestrzeń, a strefa kuchenna nie będzie tak mocno oddzielona od reszty salonu. Całe pomieszczenie stanie się wtedy bardziej ustawne, co zdecydowanie będzie służyło ciekawej aranżacji tego wnętrza. Jeżeli chodzi o pomieszczenia przeznaczone na sypialnię, pokój córki oraz łazienkę to wydają się być w porządku.
pozdrawiam
Sylwia Dymek