Witaj!

piszę do Pani z prośbą o opinię funkcjonalności mieszkania, które będzie przeznaczone dla 2 dorosłych osób (przynajmniej na razie). Podoba nam się to mieszkanie, dlatego że ciekawie dzieli mieszkanie na strefę pokoi oraz salonu z kuchnią. To, co nam trochę przeszkadza, to dosyć mały korytarz. Czy dało by się go powiększyć? brakuje też miejsca na garderobę. czy byłaby możliwa wyspa zamiast ściany oddzielającej kuchnię od salonu. mieszkanie 2-stronne, 4 piętro, balkon prawie 11m2. brak komórki lokatorskiej, więc wszystkie graty muszą pomieścić się w mieszkaniu. rzut mieszkania w załączeniu.
Pozdrawiam!
Kasia

Witam Pani Kasiu,
układ mieszkania faktycznie czytelnie wydziela strefy dzienne i nocne. Strefa wejściowa, dzięki obecnemu foremnemu kształtowi będzie się dobrze prezentowała, chociaż można ją faktycznie powiększyć np. przesuwając ścianę sypialni i pokoju do linii ściany komina. Pokój 1.2 jest niestety dosyć mały i przez taki zabieg dodatkowo zmniejszy swoją powierzchnię, jednak plusem będzie poprawa proporcji tego pomieszczenia (w obecnym układzie sprawi wrażenie długiej „kiszki”). Można spróbować także otworzyć częściowo strefę dzienną na przedpokój. Dzięki temu strefa wejściowa uzyska dostęp do światła dziennego i sprawi wrażenie bardziej przestronnego pomieszczenia.
Największą bolączką mieszkania jest kuchnia. Lokalizacja kuchenki przy wysokim kominie sprawi, że przy korzystaniu z niej bardzo często będzie się uderzało w łokieć lub trzeba będzie stać niesymetrycznie w stosunku do płyty. Brak miejsca na odstawienie garnków czy patelni z gorącej płyty również jest fatalnym rozwiązaniem. Dlatego wyspa, o której Państwo myślą być może byłaby dobrym rozwiązaniem, jednak wymaga to szczegółowego przeanalizowania różnych możliwości funkcjonalnych i dobrania ich pod Państwa indywidualne potrzeby,
pozdrawiam
Sylwia Dymek